Suplementy ziołowe a układ krwionośny

Łączna długość naczyń krwionośnych w ciele, po ich rozciągnięciu, wynosiłaby około 100 tysięcy kilometrów! To mniej więcej tyle, co... 2,5-krotność obwodu kuli ziemskiej! Właśnie dlatego o zdrowie swojego układu krwionośnego należy dbać kompleksowo, a nie tylko o jego główny organ, czyli serce. Czy istnieje odpowiednia mieszanka ziołowa w postaci suplementów, których regularne zażywnie wspomoże kondycję żył, tętnic i naczyń włosowatych?

Dlaczego układ krwionośny jest taki ważny?

Serce pracuje nieustannie, od momentu jego wytworzenia (około 2-3 tygodnia życia płodowego), aż do samej śmierci. Dzięki rytmicznym skurczom komór i przedsionków tłoczy natlenowaną w płucach krew wprost do tętnic, a odtlenowaną kieruje do płuc celem wzbogacenia w życiodajny tlen. Ten system działa perfekcyjnie, odżywiając całe ciało i umożliwiając nam wykonywanie codziennych czynności. Ma jednak swoje słabości – to znaczy, że działa niezawodnie pod warunkiem prawidłowego funkcjonowania pozostałych organów, pod względem:

- wytwarzania krwi o prawidłowym składzie w szpiku kostnym

- posiadania ścian żył i tętnic odpowiednio mocnych, aby utrzymały właściwe ciśnienie parcjalne krwi

- odpowiedniego rytmu kurczenia się i rozkurczania serca

...i wielu innych kryteriów. Nasze ciała to złożona fabryka przemian biochemicznych. Od jej sprawnego działania zależy długość i jakość naszego życia, ale wpływ na nie ma wiele czynników genetycznych i środowiskowych.

Co może wpływać na niekorzystne funkcjonowanie układu krwionośnego?

Poprzez swoje codzienne wybory możemy w pewnym sensie wpłynąć na stan swojego układu krwionośnego. Zaledwie część jego schorzeń wynika z predyspozycji genetycznych, na które nie mamy wpływu. Nieprawidłowa dieta, brak aktywności fizycznej, stosowanie używek, a także pozostałe choroby – to wszystko może sprawić, że pogorszy się stan naczyń krwionośnych. Możemy doprowadzić do produkcji niewystarczającej liczby krwinek czerwonych, co jest prostą drogą do anemii. Poprzez brak dbałości o swoją dietę i ruch można dopuścić do rozwoju cukrzycy, która skutkuje mikro- i makroangiopatią, czyli zmianami w małych i dużych naczyniach. Niewłaściwa dieta i siedzący tryb życia wpływa na powstawanie żylaków i pajączków.

Te wszystkie schorzenia zdecydowanie wpływają na stan zdrowia, prowadzą do powikłań i znacząco pogarszają komfort codziennego życia. Koniecznie trzeba im przeciwdziałać, nawet (a może właśnie szczególnie!) wtedy, gdy czujemy się świetnie i nic nam nie dolega. W końcu nie od dziś wiadomo, że łatwiej zapobiegać, niż leczyć!

Co robić, żeby poprawić stan naszych żył, tętnic i serca?

Tym, co napędza dobre ukrwienie całego ciała, jest bez wątpienia aktywność fizyczna, a szczególności ćwiczenia aerobowe. Kiedy tętno podnosi się, serce pracuje szybciej i skuteczniej tłoczy krew do każdego najmniejszego koniuszka naczynia włosowatego. To pozwala odżywić całe ciało i zaopatrzyć je w tlen. Jednak aby to zaopatrywanie w tlen było skuteczne, naczynia krwionośne muszą być mocne, a krew bogata w erytrocyty i odpowiednie składniki odżywcze, które będzie transportować do komórek ciała. Stąd też do regularnej aktywności fizycznej koniecznie należy dołożyć lekką, pozbawioną dużych ilości cukru i tłuszczów dietę. Dla uzyskania wymiernych korzyści z połączenia zdrowego żywienia z dawką ruchu każdego dnia, warto stosować suplementy wspomagające układ krwionośny.

Dlaczego suplementacja przynosi efekty?

Nawet pomimo stosowania pełnowartościowej diety, trudno uniknąć niedoborów niektórych składników bioaktywnych, które często wynikają z nieprawidłowego wchłaniania. Poza tym, wieloletnie zaniedbania niełatwo odwrócić nagłą zmianą trybu życia i żywienia, zwłaszcza w krótkim czasie. Warto więc wspomagać się suplementami ziołowymi o bogatym, naturalnym składzie. Pozwolą one uzupełnić codzienną dietę w związki aktywne z ekstraktów roślinnych, które znane są ze swojego zbawiennego wpływu na układ krwionośny. Wystarczy kilka tygodni suplementacji dobrze dobranymi preparatami, aby zaobserwować wyraźną poprawę swojego stanu zdrowia i przypływu wigoru.

Jakie suplementy stosować?

Suplementy ziołowe to bezpieczny, ale przede wszystkim skuteczny sposób na wspomaganie profilaktyki wielu chorób. GlukoRegulator to produkt, który wspiera gospodarkę węglowodanową organizmu. Oznacza to, że jest dobrym wyborem w przypadku osób borykających się z insulinoopornością – zmiana diety na tę o niskim ładunku glikemicznym wraz z suplementacją pozwoli ustabilizować poziom cukru i zapobiegnie wystąpieniu cukrzycy typu 2.

Z kolei składniki suplementu HemaHerb to zamknięte w małej tabletce wszystko to, co pomaga szpikowi kostnemu produkować krew o właściwym składzie. Są to głównie ekstrakty z pokrzywy i dzikiej róży, wzbogacone o zestaw witamin i minerałów odpowiedzialnych za prawidłowy proces krwiotworzenia, zapobiegających anemii z niedoboru.

VenoCorector to wyjątkowy suplement pozwalający wzmacniać i uszczelniać naczynia krwionośne, dzięki czemu stają się one mniej podatne na rozszerzanie czy pękanie. Suplement wspomaga organizm, by na naszym ciele nie pojawiały się pajączki i żylaki.

Dziś coraz więcej osób sięga po sprawdzone preparaty ziołowe, które są najprostszą formą profilaktyki zdrowia – i to z doskonałym skutkiem!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl