Łączna długość naczyń krwionośnych w ciele, po ich rozciągnięciu, wynosiłaby około 100 tysięcy kilometrów! To mniej więcej tyle, co... 2,5-krotność obwodu kuli ziemskiej! Właśnie dlatego o zdrowie swojego układu krwionośnego należy dbać kompleksowo, a nie tylko o jego główny organ, czyli serce. Czy istnieje odpowiednia mieszanka ziołowa w postaci suplementów, których regularne zażywnie wspomoże kondycję żył, tętnic i naczyń włosowatych?
Naturalnie gęste, gładkie i błyszczące włosy oraz twarde, mocne i lśniące paznokcie to dzisiaj rzadkość. Wiele osób – zarówno kobiet, jak i mężczyzn skarży się na słabe włosy i paznokcie. Lista przyczyn złej kondycji włosów i paznokci jest długa. Poniżej znajdują się najpowszechniejsze z nich.
Każdy z nas, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, jest narażony na infekcje bakteryjne i wirusowe. Każdy z nas był kiedyś przeziębiony lub chory. Jesteśmy wtedy osłabieni, odczuwamy nie tylko fizyczne, ale też psychiczne skutki infekcji.

Rutwica lekarska, z łaciny Galega officinalis L., jest gatunkiem rośliny z rodziny bobowatych. Występuje w Afryce Północnej, w Azji, a także w Europie (w tym, choć rzadko, w Polsce).

Suplementy diety stają się coraz popularniejsze. Dzieje się tak ze względu na to, że społeczeństwo ma coraz większą świadomość tego, jak ważne jest dbanie o zdrowie – nie tylko leczenie chorób, lecz także profilaktyka.

Wspomaganie odporności organizmu jest ważnym elementem zdrowia każdego człowieka. O zdrowie oczywiście powinniśmy zabiegać zawsze. Są jednak takie momenty, w których należy szczególnie zatroszczyć się o siebie.

Traganek błoniasty, inaczej Astragalus Membranaceus, to zioło, które jest wykorzystywane w medycynie naturalnej już od ponad 2000 lat. Pierwsi z tej rośliny zaczęli korzystać Chińczycy. To właśnie oni nazwali traganek błoniasty „huang Qi”, co oznacza „żółty przywódca”.

Niepokalanek pospolity (łac. Vitex agnus-castus) zwany jest niepokalankiem mnisim, a także niepokalankiem zwyczajnym. Jest to gatunek rośliny, która należy do rodziny jasnotowatych. Rośnie dziko w Afryce Północnej oraz w Azji Zachodniej i w Azji Środkowej. Rzadziej pojawia się w Europie Wschodniej i w Europie Południowej. W Polsce w stanie dzikim nie występuje. Owoc niepokalanka jest owalny bądź kulisty, ma średnicę od około 3 do 5 milimetrów.

Zaburzona, w tym przede wszystkim podwyższona glikemia, to problem, z którym boryka się coraz więcej osób na całym świecie, w tym także w Polsce. Glikemia to stężenie glukozy we krwi. Jej wartość jest wyrażana w mmol/l lub mg/dl. Prawidłowe stężenie glukozy w osoczu krwi żylnej na czczo wynosi od 70 do 100 mg/dl (4,0-5,5 mmol/l) na czczo. Zbyt niskie stężenie nazywa się hipoglikemią, z kolei zbyt wysokie – hiperglikemią.

Aktualnie z PMS (ang. premenstrual syndrome), czyli z zespołem napięcia przedmiesiączkowego, styka się co czwarta kobieta. Główną przyczyną PMS-u są hormony, a dokładniej zaburzenia hormonalne, które są związane z cyklem płciowym. Pierwsza połowa cyklu charakteryzuje się wzrostem poziomu estrogenów, druga – wzrostem poziomu progesteronu.