Jak radzić sobie z napięciem przedmiesiączkowym? Skuteczność suplementu AdoloHerb
Jak radzić sobie z napięciem przedmiesiączkowym? Skuteczność suplementu AdoloHerb

 Czym jest PMS?

Aktualnie z PMS (ang. premenstrual syndrome), czyli z zespołem napięcia przedmiesiączkowego, styka się co czwarta kobieta. Główną przyczyną PMS-u są hormony, a dokładniej zaburzenia hormonalne, które są związane z cyklem płciowym. Pierwsza połowa cyklu charakteryzuje się wzrostem poziomu estrogenów, druga – wzrostem poziomu progesteronu. W sytuacji, w której organizm produkuje zbyt mało progesteronu, równowaga hormonalna jest zachwiana, co z kolei skutkuje przykrymi objawami. Dużą rolę w odczuwaniu objawów PMS odgrywa również prolaktyna. Prolaktyna to hormon wytwarzany przez przysadkę mózgową, którego stężenie niekiedy podwyższa się podczas cyklu miesiączkowego. Zdarza się to rzadko i jak dotąd nie udało się ustalić przyczyn wzrostu poziomu prolaktyny. Wiadomo jednak, że podwyższenie prolaktyny może spowodować zablokowanie owulacji, następnie – niedobór progesteronu, a kolejno – nieprzyjemne objawy przed i w trakcie miesiączki. Warto również dodać, że odczuwanie PMS jest związane z genami – zazwyczaj silne napięcie przedmiesiączkowe odczuwają kobiety, których matki borykały się z podobnymi problemami. Niektórzy dopatrują się jeszcze przyczyn napięcia w nieodpowiednim odżywaniu i w złej higienie.

Leki łagodzące objawy PMS

Zmiany hormonalne, które zachodzą w organizmie w trakcie cyklu owulacyjnego, sprawiają, że na kilka, a czasem nawet na kilkanaście dni przed krwawieniem miesiączkowym kobieta odczuwa wiele nieprzyjemnych objawów – zarówno natury fizycznej, jak i psychicznej. Objawy te bywają na tyle uciążliwe, że niektóre kobiety decydują się na zażywanie leków łagodzących objawy PMS. Są to najczęściej jednoskładnikowe tabletki antykoncepcyjne. Tego typu leki mają jednak liczne wady. Po pierwsze – wymagają recepty, tak więc konieczne są wizyty u lekarza co najmniej co kilka miesięcy. Po drugie – zdarza się, że zaburzają gospodarkę tłuszczową, co powoduje problemy z wagą. Po trzecie – zwiększają ryzyko powstawania zakrzepów krwi. Po czwarte – kosztują (koszt jednego opakowania to zazwyczaj kilkadziesiąt złotych). Ponadto długie stosowanie leków łagodzących objawy PMS może negatywnie wpłynąć na cały organizm. Dlatego właśnie wiele kobiet decyduje się na stosowanie domowych sposobów, by poradzić sobie z napięciem przedmiesiączkowym.

Domowe sposoby radzenia sobie z napięciem przedmiesiączkowym

Do domowych sposobów radzenia sobie z napięciem przedmiesiączkowym należą między innymi:

  • zdrowe i regularne odżywanie się (co najmniej trzy posiłki dziennie z dużą ilością warzyw i owoców);
  • wprowadzenie do diety naturalnych środków moczopędnych, takich jak natka pietruszki czy rzeżucha;
  • wprowadzenie do diety produktów, które regulują pracę przewodu pokarmowego, takich jak jogurt naturalny, kefir czy maślanka;
  • zamienienie tłuszczu zwierzęcego na roślinny;
  • zażywanie oleju z wiesiołka dwuletniego;
  • zażywanie witaminy B6;
  • ograniczenie kawy i gazowanych napojów;
  • rezygnacja z picia alkoholu;
  • rezygnacja z palenia papierosów;
  • regularna aktywność fizyczna.

Zdarza się jednak, że sytuacja życiowa nie pozwala nam na stosowanie domowych sposobów radzenia sobie z PMS. Wtedy na ratunek przychodzą suplementy diety. Są bezpieczniejsze od leków i skuteczniejsze od domowych sposobów. Wydają się zatem złotym środkiem dla wszystkich kobiet silnie odczuwających PMS.

Suplementy – pomoc w zwalczaniu objawów PMS

Wielu z nas stroni od leków, szczególnie tych, które znacząco wpływają na nasz organizm. Coraz bardziej świadome społeczeństwo stara się zażywać leki wyłącznie wtedy, kiedy pojawia się taka konieczność. Podobnie dzieje się w przypadku leków niwelujących napięcie przedmiesiączkowe. Aktualnie kobiety stosują albo wyżej opisane domowe sposoby, które pozwalają im poradzić sobie ze złym samopoczuciem, albo sięgają po suplementy. Suplementy to doskonałe rozwiązanie dla tych pań, które po pierwsze – odczuwają silny dyskomfort przed miesiączką, po drugie – szukają szybkiej i prostej metody zwalczenia objawów PMS.

AdoloHerb – suplement, który niweluje napięcie przedmiesiączkowe

Sprawdzonym suplementem, który pozytywnie wpływa na samopoczucie kobiety w czasie napięcia przedmiesiączkowego, a także w jego trakcie, jest AdoloHerb. Preparat ten zawiera dziesięć ekstraktów roślinnych, a także olejki eteryczne. Dodatkowo jest uzupełniony witaminą C. Suplement AdoloHerb szybko i skutecznie zmniejsza napięcie mięśni gładkich i szkieletowych. Kolejno – łagodzi dyskomfort i poprawia nastrój. Preparat powoduje, że czas przed miesiączką i w jej trakcie w niczym się nie różni od pozostałych dni.

AdoloHerb – na czym polega jego skuteczność

Skuteczność AdoloHerb jest spowodowana tym, że suplement zawiera starannie wyselekcjonowane ekstrakty roślinne. Są to: podstawowy składnik preparatu – niepokalanek pospolity oraz uzupełniające składniki preparatu, takie jak: kora wierzby białej, kardamon malabarski, kłącze imbiru lekarskiego, surmia, smrodzieniec, owoc guarany, strzęśla rozesłana, listea cubeba, a także mięta pieprzowa. Składniki te niwelują następujące objawy PMS: rozdrażnienie, napięcie, zaburzona koncentracja, bóle piersi, bóle brzucha, obrzęki twarzy, rąk oraz stóp, zaburzenia emocjonalnej równowagi, bezsenność. Zachęcamy do wypróbowania preperatu AdoloHerb i przekonania się, jak skutecznym jest środkiem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl